نمونه بارز نوع دوستی در اسلام کدام گزینه است؟

کانال تلگرام سایت فرا دانلود
امروز: یکشنبه , 2 مهر , 1396

تبلیغات

دانلود سریال شهرزاد فصل دوم دانلود سریال عاشقانه تبلیغات در سایت فرا دانلود

بخش ویژه

دانلود قسمت 13 سیزدهم فصل دوم سریال شهرزاد دانلود قسمت 17 هفدهم سریال عاشقانه

نمونه بارز نوع دوستی در اسلام کدام گزینه است؟

NEW

نمونه بارز نوع دوستی در اسلام

کدام گزینه نمونه بارز نوع دوستی در اسلام است؟

نمونه بارز نوع دوستی در اسلام چیست؟

*** راس ساعت ۱۱ جواب سوالات بیشتر بدانیم در سایت faradl.com قرار میگیرد ***

نمونه بارز نوع دوستی در اسلام کدام است؟,

نوع دوستی در اسلام کدام گزینه است؟,کدام نمونه نوع دوستی در اسلام است؟,

نوع دوستی در اسلام,نمونه بارز نوع دوستی در اسلام چیست؟,کدام نمونه بارز نوع دوستی است؟,نمونه بارز نوع دوستی در اسلام , در اسلام نمونه بارز نوع دوستی کدام گزینه است؟,نمونه نوع دوستی در اسلام کدام است؟,

کدام نوع دوستی در اسلام است؟,

نمونه بارز نوع دوستی در اسلام

نشانه ی نوع دوستی در اسلام چیست؟,نوع دوستی در اسلام به چه چیزی گفته می شود؟,کدام گزینه نشانه ی نوع دوستی در اسلام است؟,نوع دوستی,نشانه ی نوع دوستی چیست؟,نوع دوستی از دیدگاه اسلام,از دیدگاه اسلام نوع دوستی کدام گزینه است؟,نمونه نوع دوستی در اسلام کدام است؟,مثال نوع دوستی در اسلام چیست؟,کدام یک از نمونه های نوع دوستی در اسلام است؟,

نمونه بارز نوع دوستی در اسلام کدام گزینه است؟

جواب : خدمت به مردم

توضیحات:

خدمت به مردم

انسان اجتماعى است و در جمع , استعداش شكوفا مى گردد.

انسانها, همانند سنگهايى نيستنداز يكديگر بى خبر و با هم بى ارتباط بلكه مانند حلقات يك زنجيره اند كه حيات و قوامشان در گرو پيوستگى و وابستگى است . به همين جهت , در فرهنگ بشرى , همواره , به اين مساله توجه گرديده و به تعبيرهاى گوناگون , جامعه انسانى به اين سو فراخوانده شده است .انديشه وران و مصلحان , با بيان و قلم , مردم را به تعاطف , تعاضد, همدلى و خدمت رسانى دعوت كرده و آن رااز مقومات جامعه واجتماع برشمرده اند.اديان الهى , كه براساس ارزشهاى فطرى و واقعى استوارند, به اين امر عنايت كرده و نقش اساسى را درايجاد و تقويت اين روحيه داشته اند و پيامبران و آورندگان پيام الهى , در راس خدمتگزاران جوامع بشرى بوده اند.

در فرهنگ و معارف اسلامى , به اين صفت و عمل شايسته سفارش فراوان شده است . دراين دين بزرگ ,ارزشمندترين مردم , سودمندترين آنان است :

خيرالناس انفعهم للناس

براى روشن شدن ابعاد و زواياى موضوع , بحث را در چند محور پى مى گيريم :

مفهوم خدمتگزارى

خدمتگزارى , مفهوم وسيع و گسترده اى دارد.اين واژه , تمام فعاليتهاى مثبت و مفيدانسانها را در زمينه هاى :اجتماعى ,اقتصادى , سياسى , فرهنگى و معنوى شامل مى شود.اين نكته را يادآور مى شويم كه : [خدمتگزارى] غيراز[ انجام وظيفه] است . براى روشنى و وضوح معناى خدمتگزارى , لازم است , مرزاين دو مشخص شود.

كسى كه مسؤوليتى بر دوش دارد, چه در بعد معنوى و چه در بعد مادى , و درازاى كار, مزد دريافت مى كند, خدمتگزار نيست گر چه نتيجه تلاش او در راستاى خدمت به خلق قرار مى گيرد. خدمتگزار, واژه اى است كه با چگونگى عمل و نيت فردارتباط دارد.

البته اگر شخصى در انجام وظيفه اش كوتاهى نكرد و آن را به بهترين وجه انجام داد و علاوه , هم و غم خويش را در رفع نارسائيهاى زندگى مردم قرار داد و تابع يكسرى مقررات خشك و دست و پاگيرادارى نبود, نام خدمتگزار, بر او زيبنده و شايسته خواهد بود بنابراين , هر خدمتگزار مالا به جامعه خدمت مى كند ولى هر خدمتى خدمتگزارى نيست .

معلمى كه علاوه برانجام دقيق وظايف , براى رشد و شكوفايى شاگردان , دل مى سوزاند, عالمى كه علاوه بر تبيين احكام دين , درامور خير و مسائل زندگى مردم پيشگام است و با مبارزات و فداكاريهايش ,از لذتهاى زندگى چشم مى پوشد, متمكنى كه علاوه برانجان وظايف شرعى , بااموال و دارائيش بانى مراكز سودمند مى گردد و به نيازمندان امداد مى رساند و بالاخره آن رزمند بسيجى كه از ناموس وارزشهاى دينى , عاشقانه به دفاع بر مى خيزد, همه ,از نمونه هاى بارز خدمتگزارى بيشمارند. بدينسان مى يابيم كه در مفهوم خدمتگزارى , گذشت , فداكارى ,ايثار, تحمل سختى و ناگوارى واحساس هبستگى به همنوعان نهفته است.

کانال تلگرام سایت فرا دانلود
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
امتیاز دهید
Loading...
دیدگاه: 0

برچسب ها


x

امتیاز به مطلب

امتیاز به سایت

بستن تبلیغات X